Henrieta - kandidátka na Slovenku roka 2011

Henrieta Farkašová

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS už po tretíkrát vyhlasuje anketu Slovenka roka 2011. Anketa je pokračovaním podujatia, ktoré Slovenka organizovala v minulých rokoch pod názvom Žena a Muž roka. Jej filozofiou je prezentovať dámy, ktoré sú výnimočné a úspešné vo svojom povolaní.

Úspešné dámy do jednotlivých kategórií Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a vzdelávanie, Zdravotníctvo, Biznis a manažment, Šport, Charita a podpora mladých talentov vybrala nominačná komisia v zložení: predseda – minister kultúry SR Daniel Krajcer, členovia nominačnej komisie: generálna riaditeľka RTVS Miloslava Zemková, rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave prof. Ing. Rudolf Sivák, predseda SAV prof. RNDr. Jaromír Pastorek, predseda predstavenstva Unipharmy Prievidza, 1. slovenskej lekárnickej spoločnosti RNDr. Tomislav Jurik, CSc., Ing. Marián Gajdoš zo spoločnosti GAMO, a. s., poradkyňa manželky prezidenta SR Martina Balleková, riaditeľka vydavateľstva STAR production, s. r. o., Mária Reháková a šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mária Miková.

Galavečer, na ktorom predstavia víťazku ankety Slovenka roka 2011 a víťazky jednotlivých kategórií, sa uskutoční 23. mája 2011 v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Vysielaný bude aj v priamom prenose na Jednotke Slovenskej televízie. Záštitu nad slávnostným podujatím už po tretíkrát prevzala prvá dáma Slovenskej republiky Silvia Gašparovičová.

Medzi nominantkami je aj Rožňavčanka, Henrieta Farkašová. Po prvý raz výrazne zažiarila na zimnej paralympiáde vo Vancouvri v roku 2010, kde so svojou navádzačkou Natáliou Šubrtovou vybojovala tri zlaté a jednu striebornú medailu. Na tohtoročných majstrovstvách sveta v Taliansku opäť triumfovali a priviezli si štyri zlaté. Zdá sa, že hviezdna dráha Henriety Farkašovej je ešte len na začiatku a pri jej vytrvalosti a bojovnosti jej budú patriť najvyššie stupienky víťazov aj na paralympiáde v Soči v roku 2014. Táto dvadsaťštyriročná rodená Rožňavčanka sa narodila s vrodenou poruchou zraku, pre ktorú jej ako dieťaťu v škole zakazovali športovať. Henrieta však nikdy nedokázala sedieť, vždy milovala pohyb, liezla po stromoch, bicyklovala sa a behala – aj za cenu úrazov. Až na strednej škole začala trénovať so zrakovo postihnutými, vyskúšala atletiku aj plávanie a napokon sa jej zapáčilo lyžovanie. Miluje adrenalín a rýchlu jazdu, preto trénuje a súťaží v zjazdových disciplínach, ale venuje sa aj behu, kolieskovým korčuliam, bicyklovaniu. Henrieta s plným nasadením trénuje a popri tom študuje na Trnavskej univerzite sociálnu prácu, ktorej sa mieni v budúcnosti venovať.

Podporme spoločne Henrietu:

Zoznam nominantiek a SMS hlasovania - klik TU

Internetové hlasovanie - klik TU

Zdroj: zenskyweb.sk

Foto: Roman Ocelník, archív